Ακαδημίες μπάσκετ ΑΓΣΙ

Σάββατο 5 Φεβρουαρίου 2011

Σαρωτικός στην πρεμιέρα των ΜΙΝΙ97. ΠΑΣ Γιάννενα - ΑΓΣΙ : 30-71.

Με δύο πρόσωπα εμφανίστηκε στο ΕΑΝΚΙ η ομάδα ΜΙΝΙ97 του ΑΓΣΙ στη σημερινή πρεμιέρα του Δ’ ομίλου με αντίπαλο τον ΠΑΣ Γιάννενα. Στο πρώτο μέρος, αν και είχε τον πρώτο λόγο, οι επιπόλαιες τελικές ενέργειες έδιναν την ευκαιρία στην ομάδα του ΠΑΣ να παρακολουθεί το σκορ. Στο δεύτερο μέρος όλα άλλαξαν. Ο ΑΓΣΙ παρουσιάστηκε καταιγιστικός στην επίθεση την ώρα που στην άμυνα είχε σηκώσει τείχη. Το (3-23)  του 3ου δεκάλεπτου τα λέει όλα , ενώ στο τελευταίο δεκάλεπτο το επιμέρους σκορ ήταν (5-20).  Χωρίς να υστερήσει κανείς από τον ΑΓΣΙ διακρίθηκαν οι Κασόλας , Δήμος , Κουμπλομάτης και Γκαραμέτσης . Οι 98αρηδες Τζουβάρας και Καραμπίνας (πρωταθλητές με την ομάδα των ΜΙΝΙ98) βοήθησαν και στη σημερινή άνετη επικράτηση. Από τον ΠΑΣ , και μέχρι το ημίχρονο , προσπάθησαν οι Σίνδρος και Παπαδόπουλος , ενώ στη συνέχεια η ομάδα παρουσίασε σημεία κατάρρευσης.
Διαιτήτευσαν η κα Στάθη και ο κ. Κοσμάς.
Δεκάλεπτα : 14-13 , 22-28 ημ , 25-51,30-71.
ΠΑΣ Γιάννενα (Θώμος) : Παπάζης 2, Γκορτζής 2, Αναγνώστου 3, Νάτσης 2, Λένης , Παπαδόπουλος Ν. 7 , Αθαναϊλίδης 1, Μπέλλος 3, Σιαράβας  , Σίνδρος 10.
ΑΓΣΙ (Χρήστος Μπέγκας) : Καραμπίνας Π., Γιαννέτας 2, Καραμπίνας Δ 7, Κασόλας  17, Παππάς Δ 1, Μπόζιος 2, Γκαραμέτσης 7, Ψύχιος 2 , Τζουβάρας 5, Κουμπλομάτης 10, Τρογκάνης 2, Δήμος 16.
Στο άλλο παιχνίδι που έγινε στις 13.00 ο ΑΓΣΙ(2) ηττήθηκε από την Ακαδημία ΠΑΟ.
Τελικό σκορ Ακαδημία ΠΑΟ - ΑΓΣΙ (2) : 46-33.