Ακαδημίες μπάσκετ ΑΓΣΙ

Σάββατο 22 Οκτωβρίου 2011

Ντέρμπι ο αγώνας στα ΜΙΝΙ99. ΚΡΟΝΟΣ - ΑΓΣΙ : 67-63.

Σε έναν αγώνα διαφήμιση για το άθλημα οι 99αρηδες των ομάδων ΑΓΣΙ και ΚΡΟΝΟΣ ΓΑΣ αναμετρήθηκαν σήμερα στο κλειστό του ΕΑΝΚΙ. Νικήτρια αναδείχθηκε η ομάδα του ΚΡΟΝΟΥ που κατάφερε στο τελευταίο δίλεπτο να έχει καλύτερη επαφή με το καλάθι και να πάρει το ροζ φύλλο.  Σε έναν αγώνα πραγματικό ντέρμπι Ο ΚΡΟΝΟΣ προηγήθηκε στο πρώτο δεκάλεπτο ( 18-16 επιμέρους σκορ) με τον Γεωργίου να ξεχωρίζει. Το ημίχρονο έληξε ισόπαλο (33-33) με τους Τενευτσή από τον ΚΡΟΝΟ και Καννή από τον ΑΓΣΙ να δείχνουν ότι το Γιαννιώτικο μπάσκετ έχει πολύ μέλλον μπροστά του . Το θρίλερ συνεχίστηκε και σε όλο το δεύτερο μέρος με τις ομάδες να κρατάνε το ενδιαφέρον της κερκίδας στα ύψη. Ο αγώνας τελικά κρίθηκε στα τελευταία 2 λεπτά και στις λεπτομέρειες. Για τον ΑΓΣΙ ξεχώρισαν οι Καννής , Μητσόπουλος και Λέκκος .
Διαιτήτευσαν : Ζιώγας και Βούλγαρη.
Δεκάλεπτα : 18-16 , 33-33 ημ. , 49 – 45 , 67 – 63 .
ΓΑΣ ΚΡΟΝΟΣ (ΑΥΓΕΡΙΝΟΣ) : Οικονόμου , Χαρίτος 7, Μούλας 5, Κατραχούρας 2 , Τζαχρήστας , Ποσποτίκης 7, Γκούρας , Τσουμάνης 4, Γεωργίου 13, Σύρπας , Τενευτσής 29 (1) .
Α.Γ.Σ. Ιωαννίνων (ΘΩΜΟΣ) : Βάσσης 4, Μπάμπας 2, Μητσόπουλος Ν. 2, Καμινάρης 1, Καννής 23 (1) , Μητσόπουλος Θ. 16, Πάνος , Χρήστου , Βαδιβούλης , Καρράς 2 , Λέκκος 7, Γούκος 6 .